Wiosna – czyli remont

18 marca, 20200

Wiosenna aura sprzyja zarówno prostym i niewielkim korektom, jeśli chodzi o wystrój wnętrz, jak i przeprowadzeniu kluczowych prac. Jak się za to zabrać i od czego zacząć?

W okresie wiosennym największym przyjacielem dla remontu jest pogoda. Wiosna pozwala na wydłużenie czasu pracy, ponieważ dłużej jest jasno. Wszystko to przekłada się na szybciej skończony remont!

Powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie jakimi środkami finansowymi dysponujemy oraz jak duża będzie skala przeprowadzanych przez nas robót. Przy samym odświeżeniu mieszkania nie ma potrzeby abyśmy go opuszczali. Z kolei, decydując się na generalny remont opuszczenie naszego lokum na ten czas będzie zdecydowanie dobrym rozwiązaniem. Unikniemy dzięki temu, walki z pyłem czy gruzem. Staranne zaplanowanie etapów prac pozwoli na ich szybkie zakończenie.

Samodzielny remont mieszkania przynosi ogromną satysfakcję, ale kosztuje również bardzo dużo wysiłku. Zaplanowany dobór odpowiednich materiałów, kolorystyki czy narzędzi to przede wszystkim oszczędność czasu w trakcie remontu – a w konsekwencji szybsze zakończenie wszystkich prac.

Choć plany dotyczące pewnych zmian w aranżacji mieszkania są przede wszystkim bardzo ekscytujące, warto pamiętać, że każdej zmianie w życiu towarzyszy stres. Tak jest również w przypadku prac remontowych. Chwilowe ataki paniki i zadawanie sobie samemu nerwowych pytań, czy aby na pewno wiemy, jak zrobić remont, są zupełnie normalne. Można ich jednak uniknąć, jeśli wcześniej odpowiednio się przygotujemy.

Co zrobić, aby nasze wnętrze było świeże i radosne? Zdajmy się na moc kolorów.  Pozwólmy sobie na odrobinę szaleństwa i na jednej ze ścian połóżmy tapetę z botanicznym motywem. Kiedy tylko przestanie wiać zimny wiatr, otwórzmy okna naszych wnętrz i wpuśćmy do środka powiew świeżości. Sprawmy, aby nasze mieszkanie zmieniło się w bajecznie kolorowe, energetyczne miejsce, które zaprasza do środka własnoręcznie odnowionymi meblami, oryginalnymi ozdobami i ciepłą atmosferą.

Warto pamiętać, że zabawa kolorem nie jest zarezerwowana wyłącznie dla ścian, ale także mebli oraz dodatków. Dochodzi do tego także kwestia jakości materiałów, z których są wykonane. Zestawiając ze sobą kolory, warto mieć na uwadze zachowanie ładu. Pamiętajmy, że zbyt duża ilość barw nigdy nie wygląda estetycznie. Najlepsze efekty uzyskamy łącząc przeciwstawne tonacje (zasada kontrastów) – ciepłe z zimnymi, stonowane z intensywnymi. W praktyce mowa np. o brązowym i białym, beżowym i czerwonym, czy też żółtych odcieni z szarymi.

Aranżując przestrzeń nie można zapomnieć o sile dodatków i różnego rodzaju dekoracji, które mogą nadać mu niepowtarzalnego charakteru. Efekt końcowej stylizacji wnętrza jest uwarunkowany w dużej mierze właśnie od nich. Starannie dobierajmy więc zasłony, poduszki, dywany, czy też narzutki. Można postawić na przełamanie kolorystyczne, wybierając je w kontrastujących barwach. Ważnym dodatkiem powinny stać się także kwiaty – w końcu to, wiosenny remont.

admin

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LING BUD

Mamy nadzieję, że wśród naszych propozycji znajdą Państwo coś dla siebie i wkrótce nawiążemy owocną i satysfakcjonującą dla obu stron współpracę. Zachęcamy do współpracy!
Wśród naszych współpracowników znajdują się fachowcy specjalizujący się we wszystkich rodzajach prac budowlanych, takich jak np. układanie glazury, terakoty, paneli podłogowych i ściennych, oraz malowanie ścian.

DANE KONTAKTOWE

LING BUD MAKSYM TARANENKO, ul. Mała 45C 05-270 Marki

SOCIAL MEDIA

2009 -2022 LING BUD Maksym Taranenko Usługi remontowe